14 Mart Perşembe 19:00 veya 16 Mart Cumartesi 14:00 de Banu Karakan ile Mandala Çizimi ve Boyama

Banu Karakan ile Mandala Çizimi ve Boyama

14 Mart Perşembe 19:00-22:00

veya

16 Mart Cumartesi 14:00-18:00

Bilgi ve rezervasyon için : info@studyobiz.com veya 0530 633 3729  

 

Mandala çizen bireylerde konsantrasyon, farkındalık, özgüven ve yaratıcılık artar. Birey kendisi ile baş başa kalarak dinginleşir, sakinleşir.

Mandala çizimleri sayesinde ruhumuzun derinliklerine bakabilir ve bilinçaltımızın bize hikâyemizi anlatmasına izin verebiliriz.

Mandala çizim süreci, bizi duygularımız ile direkt bağlantıya geçirir. Bu bağlantı sırasında ruhumuz bize renkler ve imgeler yoluyla konuşur. Bu lisanı anlamak ve hayatımızda değişimi yaratma şansını bulabilmek için önemli bir araçtır.

Mandala çizmek eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivitedir. Bu çalışmayı yaparken, hayatımızın temposu bir süreliğine yavaşlar ve iç huzuru deneyimleriz.

Farkındalığı ve konsantrasyonu artıran Mandala, aynı zamanda kendimize verdiğimiz değer ve özgüven duygularını da artırır.

Mandala çizmek, kişiyi bilinçaltı ile bağlantıya geçirir ve hayallerin başarılabilir hedeflere dönüşmesinde yardımcı olur.

 

Mandala çizerken beynimizin sağ ve sol yarım küreleri dengelenir, düşüncelerimizi ve sezgilerimizi bir noktaya toplamamıza yarar, ayrıca merkezde kalabilmeyi sağlar.

İsteyen herkes "Mandala’’ yapabilir…

Nedir Mandala ?

Hint kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen ad olarak kabul edilir. Genel olarak mandala, şekilleri belli bir düzene göre boyamaktır. Mandala merkezden başlayarak dışa doğru daireler halinde genişleyen şekillerden oluşur. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve her şeyin mistik merkezini sembolize eden Mandalalar meditasyon nesnesi olarak kullanılabilmektedir. Mandala Sanskritçe çember, daire anlamına gelen bir kelimedir. İçinde geometrik desenlerin bulunduğu bir daire; kötü veya karanlık güçlerin içine giremeyecekleri arınmış bir alanı, daha geniş bir anlamda ise evreni simgeler.

Mandala çizmek için yetenekli olmak gerekmez. Yeteneğim yok diyenlere de bir sözümüz var. Hayal gücü ile tam olarak içten geleni yansıtan çizgilerin sonucunu gördüğümüzde, müziğin eşliğinde yaptığımız içsel yolculuğun tadını hissedeceğiz. Bu yolda buluşacağımız kişilerin mistizme ve içsel huzura olan inancıyla harika vakit geçireceğiz.

Mandala çizerken; Ruhumuzun yansımasıyla konsantrasyon artar, zihin dinginleşir ve iç huzuru deneyimleriz.

 

Mandala, kişisel yaratıcılık, gelişmiş farkındalık ve spiritüel gelişim süreçlerinden oluşan keşif yolculuğudur.

Etkinlik içeriği :

 

Mandalanın hayatımıza adaptasyonu

Mandalanın felsefesini anlayarak kendi ruhumuzla birleştirme

Mandala boyamak için kullanacağımız teknikler

Temel teknikler ve uygulama çalışmaları

 

Meditasyon amacı ile başlanan bu aktivite, doğru ilerlendiğinde sanatsal bir faaliyete dönüşmektedir.

 

Eğitimlerimiz